top of page

KELİMELERİN GÜCÜ ADINA!

Güncelleme tarihi: 30 Oca 2021Her birimizin günlük kullandığı, temeli çokta değişmeyen bir lugatı var. Seçtiğimiz kelimelerin her biri aslında hayata bakış açımızın küçük birer özeti. İsteklerini, hayallerini betimlerken bile, aslında sadece istemediği özellik ve durumları tasvir eden, olumlu durumlar için dahi olumsuz kelimeleri seçen bir çok insan vardır etrafınızda ya da siz öylesinizdir .Örneğin; yolculuğa çıkan birine “kazasız belasız git” yerine “sağ salim git” demeyi seçebiliriz.

Bunu değiştirmek bizim tercihimize kalmış.

Gerek yetiştiğimiz ortam, etrafımızdaki kişiler, gerekse şartlarımız buna birer sebep olabilir fakat her birimizin teoride sorgulayabilen varlıklar olduğumuzu düşünürsek, bu durumu neden değiştirmeyelim ki! Değişim gereken her durumun en önemli adımı onu farketmektir.


Bizler yaratımları o kadar güçlü varlıklarız ki, ağzımızdan çıkan her kelime ile yaratım sürecini başlatmış oluyoruz. Bu sebeple dileklerimizi olumlu kelimeler aracılığı ile dile getirmek çok önemli.


Kelimeler sesle oluşan titreşimlerdir ve titreşimden oluşan bir evrende yaydığınız yüksek veya düşük frekanslı tüm titreşimlere karşılık buluruz. Bu aralar günlük konuşma dilinize bir bakın.Siz de, kendisini, isteklerini, dileklerini, içinde bulunduğu durumu anlatırken aslında olumsuz kelimelerle mi anlatmayı tercih edenlerdensiniz? Yoksa kelimelerin gücünün farkında mısınız.


Şarkılarda geçen sözler de bu anlamda bizi etkiler. Zaten üzgün,kırgın olduğunuzda dinlediğiniz acıklı bir şarkı sizi çok daha mutsuz bir hale getirebilir . Genellikle dinlemeyi tercih ettiğiniz şarkıların sözlerine bakın, neyi nasıl anlatıyorlar.Bu eğlenceli bir yöntemle hayata bakışınız hakkında size bilgi verebilir.Sevgiyle,

Özge

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page